Користувачі онлайн

Всього на сайті: 19
Гостей: 19
Користувачі: - відсутні
Роботи: - відсутні

20-ка відвідувачів: - відсутні

Погода


Годинник



  • 0
Автор: admin Дата: 13-09-2019, 12:07 Прочитано: 1197
Як гарно зветься - станція "Сула"! 

                                                                                                                                                                        Володимир Семенко

 

     Нещодавно виповнилось 200 років з дня народження Григорія Павловича Галагана, одного з представників заможного українського козацько-старшинського роду, який бере початок з Гната Галагана і закінчується 16-річним Павлом Галаганом. Саме цій даті було присвячено засідання клубу громадського діалогу в МБК №1 м. Заводське, куди були запрошені всі, хто цікавиться історією нашого краю.

Міський голова В. Сидоренко привітав всіх присутніх, розповів про неординарну постать Григорія Галагана та його внесок у розвиток Лохвицького краю. Далі присутні прослухали виступи Мащенко Л.О., Дроб’язко О.В. та Доброхліб Л.В., які підготували матеріали про рід Галаганів. Ми мали змогу насолодитись грою та співами ансамблю бандуристок «Червона калинонька» із с. Піски.

 

         Так хто ж такий Григорій Галаган?

Це один з найбільших меценатів свого часу, який дуже значну частину власного капіталу поклав на підтримку української етнографії, музики, художнього мистецтва, освіти, розвитку територій Полтавщини та Чернігівщини. Також він увійшов в історію як високоосвічена людина, громадський діяч і багатий поміщик.

         З прізвищем Галаганів пов’язують багато містики. Історія роду оповита таємницями та загадками. Нам розповіли про цього багатогранного, передового і щедрого чоловіка, який все життя спокутував гріх свого роду. Слова «прокляття роду» означають передбачення козаків, яких зрадив Гнат Галаган. У той час козак перейшов на бік Петра І і разом з його військом, прямо в церкві, вбив інших козаків. Розчарувавшись у Гнатові, чоловіки прокляли його рід на смерть до сьомого покоління. Вважається, що заклинання збулося, адже малий Павло Галаган і був тим самим сьомим у династії…

Після смерті сина Григорій Павлович разом з дружиною Катериною Василівною Кочубей створили у Києві академію, де навчалися діти незалежно від їх статків. Учні перебували в атмосфері, схожій на ту, що панувала вдома у Галаганів. Таким чином, батьки вшанували пам’ять Павлуся. Велику роль Г.Галаган відіграв і в будівництві залізничної лінії, яка проходить через Заводське, у той час її називали «Галочка», а нині – «Сула». Є легенда з певною долею містики, що розповідає про це будівництво (але це окрема історія).

         Г. Галаган був чудовим господарем. Мав величезний двоповерховий маєток з білої цегли, виготовленої на власному заводі, поряд була кругла клумба і невеличка капличка. Але найбільшою окрасою маєтку була дубова алея, на якій попарно росло 100 дубів.

Григорій Павлович робив усе, щоб підтримати життя простих людей у селі: виділив гроші для проведення залізниці саме через Піски, а не через повітову Лохвицю, побудував церкву. Він був прекрасним економістом. Основний дохід був від виробництва цукру.

Зараз останнім нащадком Ланздорфів-Галаганів є Андрій Сергійович Ігнатенко, що проживає в Росії, а нещодавно він приїздив у Піски.

         Для вшанування пам’яті Григорія Павловича Галагана і його внесок у створення станції  Сула (Галочка) 7 вересня 2019 року було відкрито меморіальну дошку.

Анна Кучерява,

 студентка другого курсу


  • 85
Автор: admin Дата: 10-07-2019, 12:14 Прочитано: 1664

З поглядом у майбутнє...


       Навчальний рік у Лохвицькому механіко-технологічному коледжі Полтавської ДАА, як і щороку, завершується випускним. Студенти технологічного та механічного відділень денної форми навчання разом з дипломами одержують атестати про середню освіту. Не став винятком і цей рік.

      Вітаючи випускників із закінченням навчання, директор коледжу Корнієнко Віктор Миколайович побажав їм успіхів у работі та навчані, не сходити й надалі з обраної стежки в житті. Він запросив завжди приїздити на зустрічі випускників, пам’ятати викладачів та студентських друзів, свято зберігати та шанувати традиції навчального закладу.

Разом із завідуючими відділеннями – Московець Оленою Миколаївною та Мусієнко Ліаною Олександрівною директор вручив дипломи випускникам спеціальностей «Галузеве машинобудування» та «Харчові технології». Дуже приємно, що цього року дипломи з відзнакою одержали як механіки, так і технологи: Рудська Катерина, Костенко Таміла, Ільїн Роман, Часник Андрій.

 



 

     Крім цього, міський голова Віталій Володимирович Сидоренко вручив також грамоти і грошові винагороди відмінникам навчання. Він подякував випускникам за те, що були активними участниками всіх заходів, що проходили в місті, брали участь у конкурсах та змаганнях.

Грамотами коледжу відмічені активні учасники технічної творчості, олімпіад, конкурсів , фестивалів, призери та переможці спортивних змагань, художньої самодіяльності: Костенко Таміла, Рудська Катерина, Часник Андрій, Вихрань Андрій, Мороз Данило, Омеляненко Костянтин, Саморай Андрій, Дуб’яга Артем, Іващенко Ігор, Ковтун Валентин, Ільїн Роман, Лагуткін Денис.

 


 

     У виступах старост груп Рудської Катерини та Часника Андрія звучали слова щирої вдячності викладачам, керівникам груп - Горбонос Вікторії Вікторівні і Буглаку Анатолію Івановичу, батькам за навчання, виховання та підтримку. Вони дякували за те, що завжди з розумінням ставилися до студентських проблем і допомогали їх вирішувати. Коледжу побажали звершень і процвітання, а педагогічному колективові - невичерпної енергії і наукових пошуків.

Випускники запевнили, що гордо нестимуть звання випускника Лохвицького механіко-технологічного коледжу.

      З успішним завершенням навчання студентів та викладачів привітали батьки – Іващенко Наталія Вікторівна і Мостовий Сергій Анатолійович. Вони побажали всім випускникам бути чесними в думках, почуттях і справах, щоб мудрість і щирість були неодмінними супутниками в житті. А вічна книга мудрості нехай супруводжує кожного, як доленосна зірка, незаперечними істинами.


 

    Врученню дипломів передувала не менш важлива подія – захист дипломних проектів. Голова екзаменаційної комісії спеціальності «Харчові технології» за освітньо-професійною програмою «Виробництво хліба, кондитерських, макаронних виробів і харчових концентратів» Будник Ніна Василівна , доцент кафедри технології харчових виробництв і ресторанного господарства Полтавської ДАА, відмітила цікаві дипломні проекти навчально-дослідницького характеру. Костенко Таміли (керівник Горбуля Г.Ф.), яка провела дослідження впливу нетрадиційної сировини (шкірки апельсина, кропу та базиліку) на якість хлібобулочних виробів і розробила три рецептури нових видів хліба з добавкою вказаних видів нетрадиційної сировини; Рудської Катерини (керівник Горбонос В.В.) провела дослідження впливу нетрадиційної сировини (пшона) в різних кількостях на якість хлібобулочних вировів і розробила власну рецептуру нового хліба. Для створення привабливого кольору і підвищення харчової цінності до складу рецептури вона включила куркуму. Всю сировину для виробів студенти заготовляли самостійно, готували напівфабрикати й аналізували їх. Глибокі і відмінні знання при захисті дипломного проекту показала Плита Марина.

Члени екзанаменаційної комісії і незалежні експерти високо оцінили гармонійний смак, оригінальність і неповторність всіх виробів, висловили думку, що таку продукцію можна рекомендувати для вироблення у виробничих умовах.

Тематика дипломних проектів спеціальності «Галузеве машинобудування» за освітньо-професійної програмою «Експлуатація та ремонт обладнання харчових виробництв» розроблена на підставі виробничих даних підприємств, на яких студенти проходили переддипломну практику: ПрАТ «Оболонь», ТОВ «Елеватор Агро», ТОВ «Лохвицький комбікормовий завод», ПрАТ «Фірма «Полтавпиво».

Голова екзаменаційної комісії Келемеш Антон Олександрович, доцент кафедри галузевого машинобудування, відмітив кращі проекти таких студентів: Часника Андрія (керівник Богдан О.О.), Вихраня Андрія (керівник Корнієнко В.М.), Ільїна Романа (керінкик Общий С.А.), Іващенка Ігоря (керівник Москаленко С.Я.), Мороза Данила (керівник Шкурка В.Д.).

Випускники коледжу передали естафету у здобутті знань, умінь та навичок майбутнім студентам, які з нового навчального року прийдуть їм на зміну.

 


 

 

Щасливої дороги, випускники!

 

Таранська А.А, методист з виховної роботи,

Костенко Таміла, випускниця коледжу.

 

 

 

День вишиванки

  • 0
Автор: admin Дата: 17-05-2019, 06:55 Прочитано: 1519

МІНІ-ФУТБОЛ

  • 0
Автор: admin Дата: 3-05-2019, 10:19 Прочитано: 1838

Тиждень хімії

  • 0
Автор: admin Дата: 3-05-2019, 06:40 Прочитано: 1749

Виставка Великодніх композицій

  • 0
Автор: admin Дата: 3-05-2019, 06:34 Прочитано: 1176

«Я прибрав. Твоя черга»

  • 0
Автор: admin Дата: 26-04-2019, 06:21 Прочитано: 1201

_____________________

Ваш профіль

Логін:  
Пароль:

Реєстрація на сайті!
Забули пароль?

Контактна інформація

37240,
м. Заводське,
Миргородський р-н, Полтавська обл.
вул. Європейська,39
e-mail: lmtkpdaa@ukr.net
тел:(05356) 3-54-58,
(05356)3-54-46,

Опитування

Партнери сайту

Освітній портал