День пам'яті жертв Бабиного Яру
День пам'яті жертв Бабиного Яру
29 вересня в Україні проводиться День пам'яті жертв Бабиного Яру. У цей день відзначають чергову річницю наймасовішого розстрілу в урочищі, який був проведений нацистами 29-30 вересня 1941 року. Тоді загинуло понад 33 тисячі людей.
Бабин Яр завжди наділяє минуле жахами, навіть якщо ви проїжджаєте повз нього. Ця земля стала місцем поховання понад 100 000 людей, які були жертвами нацистського режиму. Серед них були євреї, роми, а також пацієнти київської психіатричної лікарні та інші соціальні групи, які вважалися ворогами нацистського режиму або просто "зайвими".
Вшановувати пам'ять розстріляних у Бабиному Яру почали вже після здобуття незалежності України. У радянський повоєнний час Голокост замовчувався, а розстріли в Бабиному Яру комуністами представлялися як вбивства радянських громадян, без згадки євреїв.
Працівниками бібліотеки навчального закладу було підготовлено і проведено інформаційну годину «Трагедія Бабиного Яру». На заході було запрошено студентів груп першого курсу. Присутні заслухали доповіді про історію Бабиного Яру, також подивилися відео матеріали на дану тему.
Зараз це здається неможливим, а менше 100 років назад, на території Києва, працювала м'ясорубка людських душ. Пам’ятайте про це.
Сьогодні ми стикаємося з нацизмом у його іншому різновиді – рашизмі. Але за новою назвою стоять старі методи. Тому знання про те, що відбувалося в Бабиному Яру, протидіє реінкарнації зла, адже непропрацьоване розуміння геноциду веде до його повторення.
ВІДЕО YouTube
|