День пам'яті жертв Бабиного Яру 2023
29 вересня 2023 року в Україні проводиться День пам'яті жертв Бабиного Яру. У цей день відзначають 82-річницю наймасовішого розстрілу в урочищі, який був проведений нацистами 29-30 вересня 1941 року. Тоді загинуло понад 33 тисячі людей.
Вшановувати пам'ять розстріляних у Бабиному Яру почали вже після здобуття незалежності України. У радянський повоєнний час Голокост замовчувався, а розстріли в Бабиному Яру комуністами представлялися як вбивства радянських громадян, без згадки євреїв.
Вперше жертв Бабиного Яру вшанували лише в 1991 році. Тоді на місце трагедії в Києві приїхав президент США Джордж Буш-старший. У 2007 році на місці трагедії було відкрито Національний історико-меморіальний заповідник Бабин Яр. Щороку 29 вересня почали вшановувати пам'ять розстріляних у Бабиному Яру. У день пам'яті приспускають державні прапори на деяких будівлях, а в урочищі проводяться виступи.
Працівниками бібліотеки навчального закладу було підготовлено і проведено інформаційну годину «Трагедія Бабиного Яру». На заході були присутні студенти груп М-13б та Т-14б із своїми кураторами. Присутні заслухали доповіді про історію Бабиного Яру, також подивилися відео матеріали на дану тему.
Сьогодні ми стикаємося з нацизмом у його іншому різновиді – рашизмі. Але за новою назвою стоять старі методи. Тому знання про те, що відбувалося в Бабиному Яру, протидіє реінкарнації зла, адже не пропрацьоване розуміння геноциду веде до його повторення.
Помічник юриста сектору "Лохвицьке бюро правової допомоги" Даниленко Світлана Миколаївна провела для здобувачів освіти 1 курсу (групи Т-11б, Т-12б, Т-14б, М-13б) базової освіти інформаційно-роз'яснювальний захід "Право дітей на безоплатну правову допомогу".Разом зі студентами обговопила питання, з якими звертаються підлітки до Бюро та центрів правової допомоги.Світлана Миколаївна дала відповідь на питання студентів.
День захисників і захисниць України
1 жовтня Україна вперше відзначила День захисників і захисниць у нову дату. Це велике державне свято, яке покликане вшанувати всіх тих героїв та героїнь, які мужньо захищають нашу рідну Батьківщину від ворогів. Саме цим людям ми вдячні за те, що маємо можливість жити, любити та вірити у перемогу нашої країни у містах, де не ведуться бойові дії.
В такий день хочеться в котре згадати легендарних бійців , мужніх захисників Маріуполя. Бійці Азовсталі стали прикладом незламності та мужності для всього світу та найгіршими ворогами для Росії та її пропаганди. Кілька місяців бійці полку Азов та інші військові тримали оборону заводу Азовсталь та Маріуполя.
У жахливих умовах, під постійними обстрілами, з тяжкими пораненнями вони до останнього стримували ворога.
16 травня 2022 р. розпочалася евакуація військових з Азовсталі. Командири підрозділів, які перебували на заводі, отримали наказ зберегти життя особового складу, тож військових евакуювали на непідконтрольну Україні територію.
Через кілька місяців після цього світ сколихнула новина про теракт в Оленівці, де перебували українські військові, зокрема азовці.
Давайте подивимось фото бійців Азовсталі, яких знає Україна та світ.
Місто над Сулою
Традиційно на початку кожного навчального року працівники бібліотеки проводять із студентами нового набору інформаційну годину «Місто над Сулою».
Більша частина студентів прибула на навчання в коледж з Роменського, Чорнухинського та Лохвицького районів, тому історія створення та розвитку нашого міста для них невідома.
Студенти прослухали Гімн міста та ознайомилися із його символікою, переглянули документальний фільм про місто Заводське.
Працівники бібліотеки Кравченко С.Р. та Оніщенко О.В. підготували змістовну розповідь про прадавню історію нашого краю, передумови виникнення та будівництво міста, що нерозривно пов`язані з історією розвитку промислових підприємств Лохвицького краю.
Невід`ємною частиною історії розвитку міста є створення і розбудова нашого навчального закладу, який є ровесником міста . Студенти мали змогу побачити фото як з минулих часів, так і нинішніх краєвидів Заводського та його околиць, які були оформлені в змістовну виставку-презентацію.
Закінчилась зустріч віртуальною екскурсією по місту.
Найграмотніший студент коледжу
Щороку в Міжнародний день грамотності у нашому навчальному закладі змагаються найграмотніші студенти. Конкурс проводили викладачі філологічних дисциплін Медведєва М.Г. і Таранська А.А.
Диктант «А мова – як море» писали студенти з усіх груп денної форми навчання.
Звання «Найграмотніший студент коледжу» виборола студентка групи Т-22б Прядка Катерина.
Серед інших робіт варто відзначити високу грамотність робіт здобувачів освіти Пугач Софії, Леханової Єлизавети, Гаєнко Ольги.
Профспілковий комітет студентів відзначив Катю подякою та грошовою винагородою.
Виробнича практика - крок до професійної майстерності
На початку вересня 2023 року протягом декількох днів відбулися захисти звітів з виробничої практики серед здобувачів фахової передвищої освіти (освітньо-кваліфікаційний рівень-фаховий молодший бакалавр, молодший спеціаліст) за спеціальностями 133 Галузеве машинобудування ОПП «Експлуатація та ремонт обладнання харчового виробництва», 181 Харчові технології ОПП «Бродильне виробництво і виноробство» та ОПП «Виробництво хліба, кондитерських, макаронних виробів і харчових концентратів».
Виробнича практика є невід’ємною складовою частиною освітнього процесу і проводиться з метою набуття фахових компетентностей і виробничих навичок. Під час практики студенти навчаються самостійно приймати рішення і вирішувати їх в реальних виробничих умовах.
Практика студентів 3 курсу проводилася протягом 10 тижнів на різноманітних харчових та переробних підприємствах: ПрАТ «ОБОЛОНЬ», ПрАТ «Фірма «Полтавпиво», ТОВ «ЕЛЕВАТОР-АГРО», ТОВ «Лохвицький комбікормовий завод», УАСП ТОВ «КАІС» (Сульське ХПП), ДП «Холминський спиртзавод», ТзОВ «ПЕРША ПРИВАТНА БРОВАРНЯ», Броварня Беднари (Польща), Летоградський хлібозавод (Чехія) в межах договорів, укладених між ВСП «Лохвицький механіко-технологічний фаховий коледж ПДАУ» та підприємствами.
Методичне керівництво, практичну підготовку здобувачам освіти надавали інженерно-технічні працівники підприємств, викладачі коледжу.
Під час захисту практики студенти представили щоденники-звіти, які були доповнені цікавими фотоматеріалами, відеоматеріалами, презентаціями.
Комісії у складі викладачів коледжу заслухали та оцінили професійні досягнення кожного студента коледжу на основі їх виступів, представлених матеріалів, відгуків-характеристик керівників практики від підприємств, якості оформлення і змістовності наповнення щоденників.
Протидія шахрайствам
Інформаційна кампанія з протидії шахрайствам
Шахрайські схеми. Прості правила безпеки буклет.
Шахрайські схеми. Прості правила безпеки календар.