Користувачі онлайн

Всього на сайті: 1
Гостей: 0
Користувачі: - відсутні
Роботи: crawl Bot

20-ка відвідувачів: - відсутні

Погода


ГодинникГлибока шана героям війни

 (голосов: 0)
Автор: admin Дата: 28-09-2017, 08:24 Прочитано: 706

 


 

  Хто з нас не любить подорожувати? Адже подорож – це нові друзі, цікава інформація, або врешті-решт, відпочинок.

Для першокурсників коледжу на початку вересня традиційно влаштовується невеличка, але цікава подорож. Перша зупинка – це Лохвицький краєзнавчий музей. Екскурсовод захоплено починає розповідати про історію нашого краю, починаючи з прадавніх часів і до сьогодення. Хто б міг подумати, що якихось 2 млн.років тому в нашому краї проживали мамонти, які на згадку для нащадків залишили шматочок бивня, що є окрасою колекції. Ознайомившись з експонатами в 9-ти тематичних залах, можна побачити, якими природними копалинами багатий наш край, які представники тваринного і рослинного світу мешкають поряд з нами, адже представлені і дикі звірі, і рідкісні рослини та тварини.

 


 

    Серед експонатів музею – колекції козацької зброї і зброї періоду німецько-радянської  війни.

З-поміж експонатів музею чимало таких, що знайомлять з життям і творчістю видатних земляків Лохвицького краю: мислителя Григорія Сковороди, письменників Архипа Тесленка і Олексія Коломійця; композитора  Ісаака Дунаєвського (і навіть рояль, на якому відомий композитор грав у 1919 році), засновника і керівника хорової капели «Думка» Нестора Городовенка; винахідників В. Д. Охотникова та М. С. Кісенка; скульпторів В. П. Молодченка та Г. Л. Пивоварова, художника П.В. Симоненка; діячів науки О.О. Пащенка, Д. В. Попова, І. Ф. Прокопенка та інших.

    Та і сама будівля музею є історичною. Будинок, у якому розташований музей, збудований 1865 року, тобто 152 роки.

У різні роки тут діяли: повітовий суд, у якому відбувався судовий процес над активними учасниками революційних подій 1905-1907 років, у тому числі – відомим українським письменником Архипом Тесленком; дитячий будинок, фотоательє, майстерня з ремонту побутової техніки.

Далі першокурсники помандрували до Меморіального комплексу воїнам Південно-Західного фронту в урочищі Шумейкове (поблизу села Ісківці, за 15 км від Лохвиці).

 


 

    Символічним є те, що подорож випала саме 20 вересня, адже 20 вересня 1941 року тут потрапила в оточення колона штабу Південно-Західного фронту та Військової Ради. Намагаючись вийти з фашистського кільця, в цій місцевості склали голови близько 800 радянських солдатів. Із зброєю в руках разом із ними цього дня загинули начальник штабу В. Тупіков та член Військової Ради фронту М. Бурмістренко. В урочищі, біля джерельця, поліг смертю хоробрих смертельно поранений кулею й розривом ворожої міни командувач Південно-Західним фронтом, Герой Радянського Союзу, генерал-полковник Михайло Петрович Кирпонос.

Можливо і тоді, 76 років назад, був погожий сонячний день, але він перетворився на пекло для сотень людей, які загинули в нерівному бою.

 


 

     Студенти захоплено слухали розповідь екскурсовода про жахіття війни.

Звісно, війна – це смерть, кров, сльози, а ще не вміння і не бажання тверезо оцінити ситуацію, прислухаючись до думки інших. Якби ж то  своєчасно змогли солдати провести маневр з відступу – повернулися б сини до матерів, батьки до дітей, чоловіки до дружин. А про скількох ще солдат рідні не дізнаються ніколи. Якби ж то…

   Але ми повинні пам’ятати про подвиг наших дідів-прадідів. Бо, завдячуючи їм, ми радіємо сонцю, дихаємо свіжим повітрям, закохуємось, народжуємо дітей – ми живемо, а вони не змогли…

Цікавій поїздці студенти навчального закладу завдячують Заводській міській раді, яка надала автобус для поїздки.

 

О. М. Буглак, керівник групи Т-12б
Другие новости по теме:

 • Вклонімося солдатам війни
 • Дзвони нашої пам`яті
 • Місту над Сулою – 90 років
 • Випускний - свято, коли радість і смуток переплітаються
 • Зірковий випускний
 • Окраса краю – рідне Заводське
 • ХІХ Зліт студентських лідерів
 • Шевченко. Україна. Світ.
 • Зустріч випускників – зустріч із студентською юністю
 • «Веселкові кольори – 2017»
 • /span

  Информация

  Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

  Ваш профіль

  Логін:  
  Пароль:

  Реєстрація на сайті!
  Забули пароль?

  Контактна інформація

  37240,
  м. Заводське,
  Лохвицький р-н, Полтавська обл.
  вул. Матросова,39
  e-mail: lmtkpdaa@ukr.net
  тел:(05356) 3-54-58,
  (05356)3-54-46,
  (095)5954140

  Опитування

  Партнери сайту

  Освітній портал